• Internationale impuls voor HV Unitas: Marcell Fogl en Nawid Karimi-Zand

  • HV Unitas heeft opnieuw een versterking binnen: de 19-jarige Hongaar Marcell Fogl voegt zich bij de selectie. Na het aansluiten de Noors-Duitse Nawid Karimi-Zand in de loop van vorig seizoen is dit de 2e internationale versterking voor de club.

    Fogl doorliep de opleiding van het gerenommeerde Veszprém Handball Academy en deed ervaring op in zowel nationale als internationale competities, waaronder de EHF Youth Club Trophy. In Hongarije liet hij zich zien als spelverdeler met overzicht en inzet, eigenschappen die hij nu meebrengt naar Rolde.

    Met zijn komst is de selectie voor het nieuwe seizoen rond. Fogl is een jonge speler die de stap naar de Eredivisie wil gebruiken om zich verder te ontwikkelen en zijn avontuur in Nederland te beginnen.

    Naast Fogl kan coach Henk Smeenge ook rekenen op de kwaliteiten van linkspoot Nawid Karimi-Zand (23). De Noors-opgeleide handballer sloot in de loop van vorig seizoen al aan bij de Rolder formatie en blijft nu definitief verbonden aan de club.

    Karimi-Zand doorliep in Noorwegen de opleiding bij Urædd Håndball en speelde vervolgens in Duitsland voor het tweede team van ThSV Eisenach. Een club die uitkomt in de sterke Bundesliga. Met zijn achtergrond in twee verschillende handbalculturen brengt hij wedstrijdritme en tactische flexibiliteit mee naar Unitas.

    Technische staf HV Unitas:

    “Met het aantrekken van Marcell en Nawid versterken we ons team richting ons debuut in de Eredivisie. Ze zorgen niet alleen voor meer breedte in de selectie, maar brengen ook nieuwe kwaliteiten in hun speelstijl mee. Hun bewegelijkheid en explosiviteit sluiten uitstekend aan bij de manier waarop wij willen spelen.”

    De heren van Unitas starten de competitie met twee uitwedstrijden; op zaterdag 6 september de eerste tegen Dynamico uit Oss en de tweede tegen Rotterdam Handbal op 13 september.